تبلیغات
گفت وگو با زینب عباسی، مدرس مطالعات اسلامی
هیوستون یکی از شهرهای ایالت تگزاس است که در جنوب شرقی ایالت متحده ی آمریکا واقع شده است و در قیاس با دیگر ایالت ها مردمان بسیار نژادپرستی دارد. خود من شاهد یکی از این برخوردهای نژادپرستی بودم و شاید اگر سماجت نکرده بودم، از پرواز به واشنگتن جا می ماندم! وقتی به هیوستون رسیدم، اواخر دسامبر بود و مردم خود را برای سال نوی مسیحی آماده می کردند. یکی از برنامه های مسلمانان فعال در شهر، برگزاری مراسم سخن رانی درخصوص حضرت مسیح(ع) در قرآن بود. روزی که این مراسم در یکی از کتاب خانه های هیوستون برگزار شد، عده ی کثیری از مسیحیان شرکت کرده بودند. من هم به اتفاق چند تن از دوستان در این برنامه شرکت کردم و آن جا بود که با خواهر «زینب عباسی» آشنا شدم. ایشان یکی از خواهران فعال در هیوستون هستند که داوطلبانه در این برنامه شرکت کرده بودند و متوجه شدم که همواره این گونه مراسم ها را همراهی می کنند.

* خانم عباسی! خسته نباشید؛ خوش حالم که پس از یک روز سخت کاری مرا به حضور پذیرفتید تا از نزدیک با شما گفت وگویی داشته باشم. آیا همیشه این قدر فعال هستید؟

به شهر و منزل ما خوش آمدید. من همیشه سعی می کنم در این مراسم به خواهران دینی ام کمک کنم و دوشادوش آن ها، در برپایی این برنامه ها نقشی داشته باشم و همان طور که دیدید حتی بچه هایم هم سعی می کنند هر کاری از دست شان برمی آید، انجام بدهند که بافایده باشند تا این برنامه ها مورد حمایت قرارگرفته و به نحو احسن برگزار شود.

* احسن به شما و فرزندان تان! زینب خانم شما شاغل هستید؟
من دبیر هستم و در دو مقطع راهنمایی و دبیرستان، زبان اسپانیایی تدریس می کنم. شش سال در تگزاس و یک سال در اوکلاهما به این کار مشغول بودم. بعد از گذشت هفت سال و کسب تجربه در زمینه ی تدریس، تصمیم گرفتم برای ادامه ی کار به یک مدرسه ی خصوصی بروم. در مدرسه ی خصوصی، به صورت پاره وقت تدریس سه درس انگلیسی، مطالعه های اسلامی و مطالعه های اجتماعی به من واگذار شده است. آن چهارسالی که در مدرسه ی خصوصی به مطالعه و تدریس مشغول بودم، الحمدلله سال های پرباری برای من بود و در حال حاضر هم همین کار را ادامه می دهم! و البته سعی می کنم بیش تر در مدارس اسلامی مشغول به کار باشم.
برای مطالعه ی کامل این مطلب کلیک کنید 
+ نوشته شده توسط Ramezan در دوشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۵ قبل از ظهر، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha